Przejdź do treści

Systemy domowo-ogrodowe

Kompletne zbiorniki na deszczówkę z filtrem, centralą deszczową i akcesoriami do zagospodarowania deszczówki do domu i ogrodu

Zagospodarowanie wody deszczowej do celów domowych może zaowocować oszczędnościami w wysokości ponad 50% kosztów wody wodociągowej. Wodę deszczową możemy wykorzystać do np.: spłukiwaniu toalet, woda do prania w pralce, mycia podłóg, podlewania ogrodu, itp. Dodatkową korzyścią jest nieoceniony, gdyż obecnie poziom wody w Polsce maleje. 

Systemy bazują na typoszeregach zbiorników na wodę deszczową typu Ecoline II, BlueLine II, F-Line oraz Neo, które dobiera się do warunków geologicznych zastałych na terenie inwestycji. Zbiorniki są wykonane z polietylenu metodą formowania rotacyjnego (zbiorniki monolityczne) co gwarantuje szczelność oraz zapewnia wytrzymałość mechaniczną. Rozwiązania posiadają system dystrybucji wody deszczowej oparte na centrali deszczowej , która pobiera wodę deszczową ze zbiornika i dostarcza do poborów w domu lub na ogrodzi. Centrala w momencie braku deszczówki przełącza się na wodę wodociągową zapewniając ciągłość dostawy wody. Do określenia pojemności zbiornika kalkuluje się uzysk wody z powierzchni zlewni zestawiając z szacunkiem zużycia – zaleca się skorzystanie z kalkulator doboru pojemności. Oferowane w naszym sklepie systemy domowo ogrodowe są to kompletne rozwiązania renomowanych firm zagranicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Zestaw domowo - ogrodowy standard

Zbiornik EcoLine II

Przejście szczelne

Przedłużka filtra Maxi

Filtr Maxi (do 350 m2 powierzchni dachu)

Pływający pobór wody

Centrala deszczowa AQUAMATIC DOMESTIC S PLUS

Zestaw domowo - ogrodowy premium

Zbiornik EcoLine II

Przejście szczelne

Przedłużka filtra Maxi

Filtr Maxi (do 350 m2 powierzchni dachu)

Pływający pobór wody

Centrala deszczowa AQUAMATIC DOMESTIC S PLUS

Elektroniczny wskaźnik poziomu

Filtr do wody NW25

Uspokojony wlew

Syfon przelewowy

Zbiorniki podziemne na deszczówkę

Systemy zagospodarowania wody deszczowej są coraz bardziej pożądanym elementem nowego budownictwa. Z badań przeprowadzonych przez ekspertów wynika, iż infrastruktura kanalizacji deszczowych jest bardzo słabo rozwinięta, gdyż w większości była projektowana kilkanaście lat temu, kiedy aglomeracje miejskie nie przeżywały bumu budowlanego. Obecnie w warunkach zabudowy posiadanie zbiornika na deszczówkę często jest obligatoryjne dla uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Posiadanie systemy zagospodarowania deszczówki niesie ze sobą same zalety:

  • oszczędności na wodzie wodociągowej,​
  • zabezpieczenie magazynu wody w chwili deficytów wody lub zakazów do podlewania.​
  • nieoceniony efekt ekologiczny zapobiegający stepowieniu,​
  • zwolnienie z podatku za opady i roztopy, ​
  • w okresach deszczów nawalnych zabezpiecza inwestycję przed podtopieniem​

Oferta sklepu Aquatechnika to idealne miejsce na zakup systemy zagospodarowania wody deszczowej dla domu i ogrodu. Gwarantujemy dostawę na terenie całej Polski – Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Szczecin, Łódź, Katowice,inne oraz dostawy zagraniczne. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek światowych oraz producentów polskich w atrakcyjnych cenach. Gama produktów obejmuje małe systemy domowe, jak również duże instalacje komercyjne na indywidualne zapytanie. Przed dokonaniem wyboru zapraszamy do sprawdzenia atrakcyjnych ofert oraz do kontaktu z doradcami. Oferujemy najniższe ceny i możliwość negocjacji.